Pokrycia dachowe Białystok

Dach jest wizytówką i zwieńczeniem każdego budynku.
To element budynku, który powinien być estetyczny, ale również trwały i solidny.
W nowym budownictwie, gdzie prace odbywają się na podstawie projektu zadanie wyboru materiału jest dużo łatwiejsze.
Architekt projektując dom ustala konstrukcję, głównie drewnianą pod konkretny rodzaj materiału np. dachówka, blachodachówka.
Dużym problemem może okazać się wybór pokrycia w budynkach starszych, gdzie poszycie należy wymienić.
Wiedza którą chętnie się dzielimy jest niezastąpiona w toku doboru właściwego pokrycia dachowego, czy to obiektu nowego czy może modernizacji istniejącego budynku który prosi o wymianę parasola ochronnego”.

Budynek wznosimy z gruntu, na bazie solidnych fundamentów, murowania trwałych ścian, zwieńczeniem jest dach. Modernizacja budynku polega zazwyczaj na odwróconej kolejności – wymieniamy wyeksploatowane, zużyte pokrycie dachowe.

Czym tak właściwie jest pokrycie dachowe?

Pokrycie dachowe odpowiada w dużym stopniu za długie użytkowanie budynku. Spotkałeś się kiedyś z opuszczonym budynkiem z już ukończonym pokryciem dachu i wręcz przeciwnie? Mogła je dzielić wyraźna różnica- jeden był lepiej zachowany. Dlaczego tak się dzieje? Ponieważ warstwa okrywająca zapewnia barierę ochronną budynku. Chroni ją przed czynnikami atmosferycznymi, m.in. deszczem, śniegiem czy gradem. Dzięki temu inne materiały użyte do budowania zostają nienaruszone przez wyżej wymienione i ich żywot jest dłuższy. Dobrze zamontowane pokrycie dachowe odpowiada również za odpowiedni poziom wilgotności czy utrzymywanie temperatury- widzimy teraz, jak ważną spełnia rolę.

Inwestycja w komfort użytkowania

Dobrze dobrana i zamontowana dachówka może posłużyć nam wiele dekad, dlatego tak ważne jest jej wykonanie i montaż. Nasza firma zapewnia oba z nich. Starannie wymierzony stelaż i prawidłowo dobrane pokrycie. Wiemy, jak ważne jest, gdy budynek tworzy spójną całość z pokryciem dachu. Dlatego pamiętaj, żeby Twoje pokrycie dachowe było odpowiednio dobrane do elewacji budynku. Jeśli obawiasz się, że sobie z tym nie poradzisz, zapewniamy grono specjalistów, bez obaw dobierzemy wszystko, unikając zbędnego kłopotu.